גרנדלנד X אחד שיודע


גדול בפרטים הקטנים
מרגישים לפעמים שהנייד שלכם חכם יותר מהמכונית? עם אופל גרנדלנד X הנייד הוא רק חלק אחד ממערכת עשירה שמשפרת לכם את החיים

הגיע הזמן לקנות רכב כביש שטח חדש. מזל טוב וזה, אבל בעצם איזה רכב כביש שטח צריך לקנות, שיתאים גם למשפחה, גם לך וגם לכל הדברים שאתה צריך להכניס פנימה? טוב, כאן יש תרחיש שמייצר בעיה. בגלל שאין דבר כזה רכב כביש שטח מושלם. אבל יש רכב כביש שטח אידיאלי שמתאים למטרה. ולמען האמת פחות ופחות אנשים קונים מכוניות משפחתיות. וגם רכבי שטח 4X4 גדולים וכבדים. בוא נתמקד במטרה שהיא בעצם רכב כביש שטח שיהיה הכי מתאים למשפחה. ומה זה אומר חבריקו? סף הכניסה בכלל לרשימה הוא שהרכב חייב, אבל חייב , להיות בטיחותי. כלומר שהוא צריך שיהיו לו מערכות בטיחות מקוריות - אקטיביות. מערכות בטיחות מקוריות זה אומר שכשמשהו חס וחלילה קורה, נגיד שנייה של עייפות או שנייה של חוסר תשומת לב, שהרכב ידע כיצד להציל את הנהג. מערכת הבטיחות של אופל – OPEL EYE יודעת את העבודה.

באופל גרנדלנד המערכת שומרת על הנהג כי היא יודעת לבלום את הרכב בלי שהנהג אפילו יגע בדוושת הברקס. אם הגרנדלנד מתקרב יותר מדי לרכב שמלפנים והנהג לא שם לב, תהיה בלימה. ומעבר לכך יש גם מערכת LKA ששומרת שלא נסטה מנתיב הנסיעה - ואף מתקנת אם יש צורך. וכמובן שיש גם מערכת בקרת עייפות, אם אתה עייף האופל יודע, כנראה אפילו לפני שאתה יודע. בכללי, תמיד חשוב לבדוק איזה ציון הרכב קיבל במבחני הריסוק בחו"ל. ביורו אנקאפ, המבחן המכריע והחשוב ביותר בעולם אופל גרנדלנד קיבל חמישה כוכבים, הציון הגבוה ביותר. הגיוני, יש לו כריות אוויר דו שלביות. אין לו סתם קדם מותחן בחגורות הבטיחות, אלא קדם מותחן כפול. שלא נצטרך כמובן.

אבל מעבר לבטיחות יש עוד דברים חשובים וכאן אסור להתפשר. כמו שאמרנו, רכב כביש שטח הוא פשרה כי הוא בעצם לא בדיוק רכב משפחתי אבל הוא צריך בהחלט לעשות עבודה של רכב משפחתי. לכן חשוב שיהיו כל הפינוקים האפשריים שיהפכו את החיים על הסיפון לקצת יותר פשוטים. מה זה פשוטים? פשוטים זה שבלם היד למשל יהיה חשמלי, כזה שלא צריך למשוך. פשוטים זה שיהיה מסך גדול שמאפשר לנו להתחבר לכל הממשקים של apple car play וגם של android auto כדי שנוכל ליהנות בנסיעה מכל התוכן שאנחנו אוהבים. אופל גרנדלנד מצויד במסך מגע שמתחיל בגודל 7 אינץ'. וכמובן שגם יודע כיצד להתממשק עם הסלולאר. וזה אומר שאפשר לשלוט בטלפון באמצעות הרכב. לא צריך להוריד יד מההגה, בטח שלא כשחוטפים על זה דו"ח. אגב טלפון: משטח טעינה אלחוטי. שמים עליו את הסמארטפון, הסמארטפון נטען (בדגמים תומכים). לא צריך להביא כבלים מהבית ולא שום דבר.

עוד נקודה חשובה? כמו תמיד: הגודל. הגודל של הרכב קובע אם נוכל להתרווח, או שנוכל להתבאס על זה שהתפשרנו על הגודל כי רצינו רכב כביש שטח. הנה הנתונים של אופל גרנדלנד: אורך כללי מהגדולים בקטגוריה: 4,477 מילימטרים. אבל חשוב מכך, בסיס גלגלים מהגדולים בקטגוריה: 2,675 מילימטרים. זה אומר שבין הגלגלים הקדמיים והאחוריים יש מרחק גדול במיוחד וזה אומר שמי שבפנים יכול להתרווח כמו שצריך. ושיש הרבה מקום לדבר הזה שקוראים לו "חיים".

מעבר לזה, יש לנו כמובן מנוע. ולא סתם - אחד כזה שזכה בפרסים כבר שלוש שנים ברציפות. כאן מילת המפתח היא טכנולוגיה. אנחנו רוצים מנוע שיהיה חסכוני ובעיקר חכם. פעם הגודל קבע. היום גודל פירושו צריכת דלק. זיהום. חלק גדול מהיצרנים הולכים בכיוון מנועי טורבו ואופל אינה שונה: מנוע טורבו בנפח 1.2 ליטרים, 130 כוחות סוס, שיודע להביא את הגרנדלנד ל-100 קמ"ש תוך פחות מ-11 שניות. זה נחמד אבל מה שיותר נחמד זו צריכת הדלק: 5.2 ליטרים ל-100 קילומטרים. צריכה של מנוע קטן, כוח של מנוע גדול. ומעבר לכך יש כמובן את העיצוב, תראו את הצילום. תחשבו על טכנולוגיה שפוגשת אלגנטיות ותחכום - עכשיו דמיינו אתכם מאחרי ההגה. שווה לא?

עדכן פרטיך ונשמח לחזור אליך בהקדם