קורסה אחד שיודע


מכונית קטנה עם אופי גדול
למה מכונית קטנה צריכה להיות גם דלת אבזור או ענייה באופי? אופל קורסה מביאה את הפרימיום לקבוצת סופר-מיני עם חבילה מעוצבת, דינאמית ומאובזרת

הגיע הזמן לקנות מכונית סופר מיני. יש מצב שזו מכונית סופר מיני בשבילך ויש מצב שזו מכונית סופר מיני שתשמש אולי את אחד הילדים, או את האישה. הקטע הוא שמכוניות סופר מיני הן בהגדרה שלהן "מכוניות של צעירים" או לפחות מכוניות של צעירים ברוחם. ומכאן אפשר להבין שיהיו בחייה חוויות של נהיגה נמרצת בהתאם לאופי. לכן בשלב הראשון אנחנו מדברים קודם כל על הבטיחות. מה זה אומר בטיחות? בטיחות זה אומר שהמכונית צריכה ציון גבוה במבחן הריסוק של יורו אנקאפ - אמת המידה לבטיחות של כל כלי הרכב בשוק האירופאי: ארבעה כוכבים - יש. בטיחות זה אומר שהמכונית צריכה שש כריות אוויר: יש. זיהוי תמרורים: יש! ובנוסף גם מערכת OPEL EYE – שלפי השם כבר אפשר להבין שלא ממש ניתן למצוא במכוניות שאינן של אופל. עד כאן נושא הבטיחות – עכשיו כל השאר: קודם כל תסתכלו על הקורסה: זו מכונית יפה, לא יותר מדי מוחצנת כי יש גבול כמה אפשר להחצין. אבל בולטת, משלבת את המראה המותגי העדכני - מתוחכם ומעודן - מתחיל מהפנסים הקדמיים שמעוצבים לפי קווי העיצוב העדכניים ביותר של אופל ועד הסמל קדמי והגריל הקדמי שמגיעים מהדגמים הבכירים ביותר של אופל.

כדי לבנות מכונית סופר מיני מצטיינת, צריך לשים דגש במיוחד על נושא השימושיות, דווקא בגלל שמדובר במכונית סופר מיני. במכוניות גדולות יותר קל לנצל את המרווח הפנימי בצורה שתעניק יותר ספייס למי שיושב בפנים. אך ברכב שהוא קטן יותר, זו כבר אומנות: לכן לאופל קורסה יש בסיס גלגלים ארוך במיוחד – מעל 2.5 מטרים (אם אתם ממש בקטע של לדייק אז 2,510 מילימטר), שבעצם כבר נותן לנו בסיס גלגלים בגודל שמשתווה לזה של חלק מהמכוניות המשפחתיות. בסיס גלגלים זה אומר המרחק בין הסרן הקדמי של האופל והסרן האחורי של האופל, כלומר זה האורך של מרחב המחיה שיהיה לאנשים שנוסעים במכונית. דרך אגב, מלבד המרווח הפנימי שמיועד להיטיב עם הנוסע והנהג שיושבים מקדימה, אופל קורסה שמה גם דגש על מרווח שמיועד דווקא למי שיושב מאחור. יש מצב שמדובר בילדים, יש מצב שמדובר בחברים, בכל מקרה הם לא צריכים לקפל רגליים - וישארו חברים שלכם גם אחרי נהיגה ארוכה - נאמר לאיזה פסטיבל מדברי.

עוד נקודה חשובה מאוד: כוח. לא סתם אלא כוח חכם! לאופל קורסה יש מנוע 1.4 מודרני אשר מפיק 90כוחות סוס ומומנט של 13.2 קג"מ. כלומר מדובר במנוע גמיש ועם זמינות כוח טובה. אבל הדגש הוא לא רק על כוח אלא גם על חיסכון ואמינות: לכן צריכת הדלק של הקורסה היא שמונה ליטרים למאה קילומטרים בנסיעה משולבת. זה לא בולשיט כי אופל מודדת את צריכת הדלק בתנאים אמיתיים ככל האפשר. זו נקודה סופר חשובה שמביאה לנהג נתוני צריכה אמיתיים, ולא נתון שנבדק במעבדה סטרילית. צריכת הדלק פחות חשובה לקורסה OPC, שפותחה על ידי חטיבת המרוצים של אופל. שהיא כל כולה שריר דרוך של נהיגה ספורטיבית מלהיבה. למנוע של OPC מוסיפים מגדש טורבו שמעיף את ההספק שלו ל-207 כוחות סוס. נתון מדהים לקבוצת הרכב הזו. וזה אומר שתגיעו ל-100 קמ"ש תוך פחות משש וחצי שניות. וואהו.

מה עוד צריך במכונית סופר מיני? אביזרים שיהפכו את החיים לנוחים יותר, במיוחד אביזרים חכמים – לדוגמה מערכת intellilink של אופל – מערכת מולטימדיה מקורית, לא מקומית. כלומר לא צריך לקדוח בכלום ולא צריך לעשות חורים בכלום – והמערכת יכולה להתחבר באמצעות Apple Carplay ואף תומכת ב-*Android Auto, כלומר לא צריך להוריד ידיים מההגה ועדיין אפשר ליהנות מהמוזיקה שלנו. ובנוסף, למערכת המולטימדיה יש צג בגודל 7 אינץ' שבאמצעות Android Auto או Apple Carplay* ניתן להשתמש באפליקציות ניווט מהטלפון*, לא רק שלא צריך להוריד ידיים מההגה, אפשר גם לא להוריד עיניים מהכביש. וכמובן שיש גם את הדברים הקטנים, כמו המושב האחורי שניתן לקיפול בחלקים, מחזיקי כוסות וגם שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה. כל הדברים שהייתם מצפים לקבל במכונית משפחתית מודרנית וגדולה יותר ונמצאים בקורסה. מכונית סופר מיני מצוינת - המשלבת את האופי הדינאמי הייחודי של אופל יחד עם חבילות אבזור נוחות ובטיחות כמו של הגדולות.

*בהתאם ליכולות מכשיר הסלולר ובכפוף לזמינות האפליקציה בחנות Google play

עדכן פרטיך ונשמח לחזור אליך בהקדם