קורסה אחת שיודעת


למי קראתם קטנה
 
מי אמר שלהיות קטנה זה חסרון? אופל קורסה מוכיחה שהגודל לא קובע זו לא סתם ססמה אלא תפיסת עולם

כל החיים הייתי, אם לומר בעדינות, קומפקטית. כשאני רוצה ללחוש לאיש שלי סוד אני צריכה לעמוד על קצות האצבעות ולבקש שיתכופף, כדי להגיע אל העוגיות שאני מחביאה מעצמי כל פעם שמגיעות הקניות מהסופר אני צריכה לעמוד על כסא, בדיוק כמו שאני עושה כשאני מחביאה אותן, ואפילו כשאני הולכת ליד יורש העצר אפשר בקלות לחשוב שאני אחותו הגדולה. נו, מאותגרת גובה. קטנת מימדים. מיני

פעם חשבתי שזה חסרון, להיות קטנה. כשהייתי נערה זה תמיד היה קטע שכל החברים ידעו שבכניסה למועדון רק ממני מבקשים תעודת זהות. כמפקדת בצבא החיילים שלי היו צריכים להשפיל מבט כדי להסתכל לי בעיניים, ואז יום אחד, במקום העבודה הראשון שלי אחרי הלימודים, הבוס שלי רצה להפנות אליי לקוח שהיה זקוק לעזרה ״תבקש מהקטנה בשולחן שם בחוץ״. אוי בוי.
״למי קראת קטנה?״ שאלתי כשנעמדתי בפתח המשרד שלו. הוא התחיל לגמגם, החוויר וניסה להתנצל. ״אני מרוכזת״, אמרתי לו, ״קומפקטית, לא תופסת הרבה מקום, אבל אפקטיבית, עושה את העבודה. וחוץ מזה, לא לימדו אותך שהגודל לא קובע?״ אחת-אפס לי. מאז הגודל מעולם לא הפריע לי יותר.

ולמה אני מספרת לך את זה? כי מצאתי תאומת נפש. קוראים לה קורסה. אופל קורסה. את בטח מכירה אותה היא בולטת על הכביש, מושכת מבטים והיא, ממש כמוני: מרוכזת, קומפקטית, אפקטיבית. ׳סופר-מיני׳ קוראים לזה היום, ואני לגמרי מוכנה לאמץ את הקטגוריה גם לעצמי.

יגידו עליה שזו מכונית לנשים, שגברים חושקים בה, או מכונית לצעירים, וגם לצעירים ברוחם, יגידו מה שיגידו - כמה קטנה, ככה אי אפשר להתעלם ממנה. היא בולטת על הכביש, מושכת מבטים ומוכיחה שהגודל ממש, אבל ממש לא קובע.אופל קורסה החדשה מביאה משב רוח מרענן לנהיגה במכונית קטנה. היא כוכבת בטיחות, מאובזרת, מתוחכמת ויפיופה. כן, כן, היא בהחלט הנפש התאומה שלי.

אם המתבגר מבקש לנהוג בה אני יודעת שלגמרי בטוח לתת לו את ההגה. היא עומדת באמות המידה האירופאיות המחמירות לבטיחות. יש בה כריות אוויר מקיר לקיר, זיהוי תמרורים וגם מערכת בטיחות ששמה עוד עין על הכביש, על כל צרה שלא תבוא.אם האיש רוצה לנהוג בה, על רגליו הארוכות, אין שום בעיה. הודות לתכנון המתוחכם של דגמי אופל החדשים גם בדגם הזה יש מרחב מחיה נפלא גם לנהגים שלא מגיעים בגרסת קומפקט, וגם לנוסעים במושב האחורי יש מרווח נאה לרגליים. בעיות שסופר מיני כמוני לא מתמודדת איתן ביומיום.


אבל בואי נדבר על מה שבאמת הופך אותה לאחותי האבודה - הגודל פשוט לא עוצר אותה. ומה עם כוח? המנוע שלה חזק, הגודל שלה לא מסגיר בכלל את היכולת שלה להפיק מהירות וכוח בשניות, ולמרות זאת היא חסכונית בדלק. מישהו אמר דינמית ונמרצת?!

ולסיום סיומת, תני לי רגע להיות קצת שטחית - למרות הקוטן היחסי שלה היא לא מתביישת להתייפייף, היא בולטת בשטח, מתחזקת מראה עדכני ולא מתנצלת. היא לא מתפשרת על כל הפינוקים, ואם לרגע חשבת שיהיה שם בלגאן בתא הקטן, תביני את החוכמה של הממזרה הקטנה הזו - היא לקחה את האביזרים הכי מדליקים של דגמי אופל המובילים והתאימה אותם לגודל שלה – לדוגמה מערכת מולטימדיה מקורית, עם חיבור ל- Apple Carplay ותמיכה ב-*Android Auto, כלומר שאני לא צריכה להוריד ידיים מההגה ועדיין יכולה ליהנות מהמוזיקה שאני אוהבתבול באמצע קבוע צג בגודל 7 אינץ‘ שמדבר עם אפליקציות הניווט מהטלפון*, ועוד פינוקים קטנים: המושב האחורי שמתקפל בחלקים, מחזיקי כוסות וגם שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה. בקיצור, כל מה שהיית מצפה לקבל במכונית מודרנית, פלוס היתרון שבחנייה. אז למי קראתם קטנהה?!

*בהתאם ליכולות מכשיר הסלולר ובכפוף לזמינות האפליקציה בחנות Google play

 

עדכן פרטיך ונשמח לחזור אליך בהקדם