רכב משפחתי הצד שלו


המדריך המלא לבחירת רכב משפחתי מושלם

אם עד היום הנחת לו לבחור רכב כי ״הוא מבין בזה יותר״ הגיע הזמן למהפך - רכב משפחתי זה הרבה יותר מנפח מנוע וחייבים לבחור אותו באהבה


אני לא אשכח את הפעם שהחבר שלו נכנס אלינו הביתה בהתרגשות שזה הרגע הוא שם תשלום על רכב החלומות שלו. העיניים של האיש שלי נצצו ״ספר, ספר, תביא נראה, כמה המנוע, כמה עלה?״. כמו שני ילדים הם התרגשו מהרכישה החדשה, עד שלא יכולתי שלא לרצות להצטרף למעגל הצפוף של השמחה הזאת.

״תביא נראה״, אמרתי גם אני לחבר בניסיון להשמע נרגשת כמו שני הילדים המגודלים שלצדי.
הביא. חשכו עיני.

״תגיד, אתה נורמלי?!׳ הזדעקתי, ״כל כך הרבה כסף על דו מושבי? שכחת שיש לך אישה וילדים? איפה תכננת לשים אותם - בבגאז׳?!״ לפעמים אני פשוט לא מצליחה להבין איך הם חושבים, הגברים שבחבורה שלנו.

בקיצור, בעוד שאב הבית התרגש מהתכשיט הממש יקר ומאוד לא שימושי של החבר אני תפסתי את עמדת הפיקוד ואמרתי לו שישכח מזה. רכב משפחתי קונים באהבה או לא קונים בכלל. וכשאני אומרת אהבה, אני לא מתכוונת לזה שהוא יאהב את הרכב, אני מתכוונת למדד אהב״ה. אז מה אם המצאתי אותו בעצמי?!

בקיצור, איך שהגיע הזמן להחליף רכב החלטתי לשנס מותניים, להפטר מהחשיבה שזו משימה שלו ולהסביר לו איך קונים רכב משפחתי. ב-א-ה-ב-ה!

א - אבא-אמא - רכב משפחתי, כשמו כן הוא, צריך להתאים לצרכי כל המשפחה. במקרה שלנו כבר הבנו מה אבא אוהב, אבל אפילו שאנחנו במילניום השלישי וכולם מדברים על שוויון, מה שאמא אוהבת עדיין הרבה יותר רלוונטי לצרכי המשפחה.

אז א׳ במדד אהב״ה אומרת שהרכב המשפחתי שלנו צריך לענות על התשוקות הכמוסות שלו, עד כמה שאפשר - מנוע חזק, עיצוב חדשני, טכנולוגיה מתקדמת, וגם על שלי - הכי שאפשר: מושבים נוחים, תא נוסעים מרווח ומספיק רחוק מהגב של הנהגת ותא מטען גדול ושימושי.

ה - הכי קל שיש - משפחה זה שמחה, ברור. אבל משפחה זה גם קשה. תלכי, תביאי, תנקי, הוא עשה לי, היא אמרה לי, אמא 24/7.

האיש שלי? הוא תמיד יעדיף ללכת ראש בקיר ולמצוא בעצמו, לתקן בעצמו, לזהות בעצמו נזילות, חלילה לא לשאול אף אחד או לבקש עזרה, אבל אני? אני לא רוצה שום דבר נוסף קשה בחיי. לא רוצה לבקש עזרה, רוצה שהעזרה תגיע בילט אין.

ברכב המשפחתי הכל צריך להיות מבחינתי קל ונגיש, טכנולוגיה מתקדמת בממשק סופר פשוט, ולגבי הטיפול ברכב? כמה שפחות, אני כבר מטפלת בילדים. באופל, למשל, יש פתרון גאוני שבאמת לא יאומן כמה פשוט - מועדון my opel, שמתפקד קצת כמו כרטיס טיפת חלב לרכב שלי. הוא מזכיר לי מתי יש טיפול ואיזה, מנהל רישום של כל מה שעבר על הרכב. ואני רק צריכה לנהוג ולהסיר דאגה מליבי.
ה׳ במדד אהב״ה זה הכי קל שיש.

ב - בטיחות - זה כנראה הפרמטר שלא תתווכחו עליו. שנינו בטוחים שהכי בטוח שיש, ולא פחות מזה, זה מה שדרוש לנו ברכב המשפחתי. אז נהדר שיהיה מנוע חזק, אבל חשוב לוודא שיש לרכב ציון גבוה במבחני ריסוק מחמירים, זה יותר חשוב מהציון של הילד במתמטיקה. וחשוב שיהיו מערכות טכנולוגיות מתקדמות שמקדמות בטיחות, למשל צגים מרחפים שמתריעים על המהירות המותרת בכביש, מערכת אקטיבית שמונעת סטיה מנתיב הנסיעה, כריות אוויר מרובות, חגורות בטיחות מאובטחות היטב, מערכות התרעה על עייפות הנהג, בלימה אוטונומית בקרבת יתר לרכב שלפנים - בקיצור, עברו הימים שרכב בטוח זה רכב שיש בו כרית אוויר לנהג ולנוסע.
ב׳ במדד אהב״ה זה בטוח שכולם בטוחים.

ה - הילדים - אומרים שהילדים לפני הכל, ובכן, הם לא, כי ברכב הם ממש מאחורינו, ובכל זאת, רכב משפחתי הוא בהכרח גם הרכב העיקרי שהילדים נוסעים בו.

חשוב לוודא שיהיה להם נוח ובטוח במושב האחורי, אם יש קטנטנים בבית חשוב לוודא שיש נקודות עגינה חזקות ונוחות לתפעול למושבי בטיחות, שמיזוג האוויר מקרר ומחמם היטב גם שם, שמערכת השמע נשמעת מצוין גם אצלם ואם אפשר שיהיו גם שקעי טעינה למתבגרים, כי אחרת כל אמצעי הבטיחות לא שווים הרבה כשהם יטריפו אותי שם מאחור.

אם הם כבר נוהגים כדאי גם לוודא שהרכב מצוייד במערכת סיוע בחניה ואפילו שהם מחבבים את הלוק של הרכב, אבל פה לא הייתי מגזימה ואם לא מוצא חן בעיניהם מה שבחרתי אני ישר אגיד ״תגיד תודה שזה הרכב שאני בחרתי כי בזה שאבא שלך רצה אין מושב אחורי לילדים בכלל.״
ה׳ שנייה במדד אהב״ה מוקדשת לילדים, כי מה לא נעשה עבורם?

מעכשיו רק כשאני יודעת שכל זה נמצא ברכב מגיע התור שלו לשאול שאלות על הסאונד של המנוע ואם הגג נפתח. ההגה בידיים שלי.


עדכן פרטיך ונשמח לחזור אליך בהקדם